Київ та Дніпропетровськ / Суми
Інтернет без обмежень

Закон про кібербезпеку в Україні: що треба знати

   Депутати прийняли рішення, яке узаконює порушення, вчинені у віртуальному просторі.
   Зокрема, йдеться про законопроект “Про основи забезпечення кібербезпеки України”, які нардепи прийняли в другому читанні.
   За проект закону №2126а проголосували 257, проти – 0, утрималися 18 народних обранців. Не голосував 81 депутат.
   Відзначимо, законопроект про кібербезпеку вже розглядали в другому читанні навесні 2017 року, однак депутати визнали, що він містить багато мінусів, тому відправили його на доопрацювання.
   Суть законопроекту полягає в узаконення термінології з префіксом “кібер” (-простору,-атаки, -злочини, -терорізм, -розвідку, -шпіонаж і т.д.).
   Після прийняття законопроекту порушення, вчинені в віртуальному просторі (наприклад, незаконне переведення або зняття коштів з чужого рахунку, порушення роботи АЕС або аеропорту) будуть розцінюватися як кіберзлочини, аналогічно злодійства, тероризму тощо.
   Законопроект пропонує встановити, що політику в сфері кібербезпеки формує і реалізує Кабмін. За кібербезпекою, в рамках своїх повноважень відповідальні міністерства, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, розвідка і контррозвідка, суб’єкти оперативно-розшукової діяльності.
   Крім того, забезпечення кібербезпеки країни покладено також на ЗСУ, Нацбанк, підприємства, що відносяться до об’єктів критичної інфраструктури, підприємства і громадян, що працюють в сфері національних інформаційних ресурсів, інформаційних електронних послуг.
   Суб’єкти забезпечення кібербезпеки повинні робити все, що в їх компетенції, щоб не допустити використання кіберпростору в військових, розвідувально-підривних, терористичних та інших незаконних цілях.
   Джерело: http://vsviti.com.ua/

Підтримка абонентів:

(0542) 65-00-00 Багатоканальний 095 368-08-68 MTS 068 634-87-38 KYIVSTAR