Київ / Суми
Інтернет без обмежень

"Укртелеком" відновив зв'язок на сході України після пошкодження телеком-кабелів

    Внаслідок пошкодження магістральних каналів у першій половині дня 11 травня абоненти оператора в Дніпропетровській області не могли здійснювати міжміські дзвінки, а у жителів підконтрольних Україні територій Донецької області був відсутній доступ до інтернету.

    Найбільший український оператор фіксованого зв'язку компанія «Укртелеком» відновила зв'язок у Дніпропетровській та Донецькій областях після того, як зловмисники в ніч на 11 травня пошкодили телекомунікаційні кабелі оператора, що забезпечують зв'язком схід України.

     Як повідомила УНІАН прес-служба «Укртелекому», внаслідок пошкодження магістральних каналів у першій половині дня 11 травня абоненти оператора в Дніпропетровській області не могли здійснювати міжміські дзвінки, а у жителів підконтрольних Україні територій Донецької області був відсутній доступ до інтернету.

     «Завдяки злагодженій роботі бригад «Укртелекому» вже відновлено надання послуг зв'язку в Дніпрі та області, де вночі було перерізано й пошкоджено телекомунікаційні кабелі. Також відновлено надання послуг абонентам Донецької області (підконтрольна Україні територія), які також постраждали від дій зловмисників», – йдеться в коментарі прес-служби.

     Як раніше повідомляв директор із корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов на своїй сторінці в мережі Facebook, невідомі особи неподалік Новомосковська в двох місцях перерізали канал Новомосковськ – Павлоград, а також перебили кабелі в Дніпрі на ділянках Дніпро – Кринички та Дніпро – Кам'янське. Близько 11 години зловмисники пошкодили також кабель на ділянці Волноваха – Мар'їнка.

     За словами Шуранова, на місцях пошкодження працювали чотири бригади.

     Про факти цілеспрямованого пошкодження телекомунікаційних мереж оператор повідомив Національну поліцію та Службу безпеки України.

     Як повідомляв УНІАН, згідно з даними голови асоціації «Телас» Леоніда Ошерова, за підсумками 2016 року збитки найбільших гравців телекомунікаційного ринку від пошкодження телекомунікаційних мереж становили понад 400 млн грн.

     У 2016 році кількість крадіжок кабелю оператора «Укртелеком» становила 18 тис., що на 30% більше, ніж у 2015 році, а з початку цього року – вже понад 25 тис.

     Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку пропонує запровадити кримінальну відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж.

     «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого зв'язку України. Компанія надає послуги зв'язку майже 8 млн абонентів фіксованої телефонії та послуги швидкісного інтернету понад 1,6 млн клієнтів.

     Контрольний пакет акцій компанії належить групі українського бізнесмена Ріната Ахметова «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).

Джерело: https://economics.unian.ua

Підтримка абонентів:

Технічна підтримка (044)467-67-03 (044)467-79-79 (067)449-18-22
Телефон для Viber повідомлення: (067)449-18-22 Телефон для Telegram повідомлення: (067)449-18-22
Абонентські відділи:
Київ (044)467-52-22 (067)353-39-43 (Viber)
Київська область (044)251-00-00 (067)380-85-00 (Viber)